Weinhauer

05. 11. 1989

Mámina máma byla Polka, mámin táta byl Bulhar, máma je narozena na Slovensku a německé příjmení dědím po českém otci.

Před první fotkou

2013

Na počátku byla zlomená páteř, vyhazov z pedagogické fakulty a rozchod s dívkou. Po desíti měsících v kovovém krunýři a obdržení pojistky, začalo to, na co právě koukáte. V prvním obchoďáku jsem si koupil foťák. Bez kurzů, bez fotografického vzdělání, bez toho, aniž bych někdy fotil nebo se zajímal o fotku jako takovou. A bez toho, aniž bych vůbec tušil, zda mě to bude bavit.

První fotka

Březen 2014

Vzhledem k oblibě v psychologii a k mé lásce literárních autorů jako H. P. Lovecraft nebo E. A. Poe mi bylo hned jasné, co budu fotit, ale také jak. Bez příkras, bez ateliéru, bez retuší, bez zbytečných pozlátek. Tak, jak cítím a vidím. Tak, jaká lidská mysl opravdu je. Zvrácená, ponurá, depresivní, opojná, vzrušující, posedlá… tichá.

První výstava

Jaro 2015

Vesnice, jeden víkend, pár mladých lidí a kulturák. Jeden kreslí, druhý dělá keramiku, třetí fotí atd. Ideální příležitost si vyzkoušet vystavování. Do dvou dnů se komplet rozprodala.

Následně jsem se stal na tři roky majitelem malého baru a focení šlo poměrně hodně stranou.

A teď?

2018

Zavírám bar a věnuji se už pouze focení. Mám za sebou již několik výstav. V „brněnské drbně“ vychází rozhovor o mé osobě a hostuji v knize „Čtěte, pokud chcete dobýt instagram 2“.